Mete Gazoz Atatürk’süz Cumhuriyet paylaşımı yapanlara ayar verdi! İşte detaylar!

100 yılda bir yaşanabilecek bir ana tanıklık ediyoruz. Bugün 29 Ekim. Cumhuriyetimizin yıl dönümü. Fakat bu öyle basit bir yıldönümü değil. 100 yılda bir gelebilecek, herkesin göremeyeceği, herkese görmek nasip olmayacak bir yıl dönümü.

Pek çok kurumsal şirket bu özel güne, özel reklamlarla hazırlandı. Pek çoğunun teması ise belliydi. Mustafa Kemal Atatürk. Bazı isimler Atatürk’e isim olarak yer verip Ata’ya saygıyı ön plana çıkarırken, bazı isimler ise reklamlarında direkt olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün karakterine yer verdiler.

Mete Gazoz Atatürk’süz Cumhuriyet paylaşımı yapanlara ayar verdi!

İrili ufaklı pek çok kurumsal işletme de Atatürk’ün bizlere armağan ettiği Cumhuriyet’in 100. Yılını sosyal medya paylaşımlarıyla kutladı. Fakat bazı isimler kutlamalarda Mustafa Kemal Atatürk’e yer vermediler. Bu duruma milli sporcumuz Mete Gazoz tepkisiz kalmadı.

Mete Gazoz Atatürk olmadan paylaşım yapan isimlerden birini retweet yaparak doğru kullanımını gösterdi. Mete Gazoz’un paylaşımı sonrasında ilgili mecra paylaşımını kaldırdı.

Sadece 100 yılda bir gelen bu özel günü bu şekilde anlamsızlaştırmak, gerçekten ayıp. Sonuç olarak bugün ki Cumhuriyet’in en büyük mimari Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu günde Atatürk’ü yok sayıp Cumhuriyet kutlamak kimsenin haddine değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir