Steam Türkiye’de Haftanın En Çok Satanları: Evet, GTA 5 Hala Deli Gibi Satıyor!

Fiyat etiketlerinde dolar görmeye alışmaya çalıştığımız Steam’de haftanın en çok satanları karşımızda. Türkiye’deki oyuncular bu hafta Steam’de tercihlerini en çok hangi oyunlardan yana kullanmışlar gelin birlikte bir göz atalım.

1. Evet, elbette o oyun lider.

Tabi ki Counter-Strike 2’den bahsediyoruz. Yalnızca biz değil, tüm dünyadaki oyuncuların da ilk tercihi olan Counter-Strike 2 aldığı düzenli güncellemelerin ardından yorumlarını olumlu seviyelere çekmeyi başardı. Oynaması tamamen ücretsiz olan oyun bu hafta da şaşırtmayan bir biçimde listenin en tepesinde.

2. 70 dolarlık EA Sports FC 24 ise bu hafta yükselişte.

Geçtiğimiz haftaya göre bir sıra yükselerek ikinciliğe oturan EA Sports FC 24 neredeyse çıktığı günden bu yana listenin ilk beşinden hiç düşmedi. Dolara geçiş öncesinde 1,200 TL’lik fiyat etiketine sahip olan oyunun satışlarını dolar kuru ve banka makası gibi şeyler de etkileyemedi.

3. GTA 6 duyurusu GTA 5’e yaradı.

Çıkışının üzerinden 10 yıl geçen GTA 5 hala Rockstar Games’in para basma makinası. Geçtiğimiz haftaya göre tam 15 basamak birden yükselen GTA 5’in bu başarısında elbette oyuna gelen yüzde 63’lük indirimin de payı büyük. Hala harika görünen ve rakipsiz olan GTA 5’e 36,98 dolar yerine 14,99 dolara sahip olabilirsiniz.

4. Bu hafta battle royale bayrağını PUBG: Battlegrounds taşıyor.

Listenin bir diğer oynaması ücretsiz oyunu PUBG: Battlegrounds aradan geçen 5 yılın ardından hala epey popüler. Türün popülerleşmesinde büyük rol oynayan oyun hala düzenli güncellemeler ile içeriğini güncel tutuyor.

5. Lethal Company düşüşte olsa da popülerliği kolay bitecek gibi değil.

Yılın en sürpriz oyunlarından olan Lethal Company enteresan görsel stili ve co-op korku oyunlarına getirdiği yeniliklerle hayli sevildi. Erken erişim aşamasında 5,79 dolar olan oyun geçtiğimiz haftaya göre üç sıra düşüşte olsa da hala ilk beşte yer almaya devam ediyor.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • The Day Before

  • Euro Truck Simulator 2

  • Call of Duty

  • The Finals

  • Cyberpunk 2077

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir