Beşiktaş, Bir Polis Memurunun Konyaspor Maçı Sonrası Taraftarlara Silah Çektiğini Açıkladı

Beşiktaş Kulübü Konyaspor maçının ardından yaptığı açıklamada bir polis memurunun taraftarlara silah çektiğini duyurdu.

Beşiktaş Kulübü, Konyaspor maçı sonrası flaş bir açıklama yaptı.

Deplasmanda 2-0 kazanan siyah beyazlılar maçın ardından resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada stadyum girişinde bir polis memurunun taraftarlara silah çektiğini ve şiddet uyguladığını duyurdu.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde maç öncesi stadyum önünde çıkan kargaşada bir polis memurunun taraftarların üzerine doğru silah doğrulttuğu görülüyor.

Siyah beyazlı taraftarlar paylaşılan o görüntüler sonrası Konya Valisi Vahdettin Özkan’a büyük tepki gösterdi ve yapılan muamele karşısında Beşiktaş’ın gerekli tavrı sergileyeceğini belirtti.

Beşiktaş Kulübü’nden konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

“Milletçe birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde tek amacı Tümosan Konyaspor karşılaşmasında Futbol A Takımımıza destek vermek olan taraftarlarımıza stadyum girişinde bir polis memuru tarafından silah çekilmesi ve şiddet uygulanması kabul edilemez. Devletine, milletine, polisine, askerine her zaman sahip çıkan ve sahip çıkmaya devam edecek olan Beşiktaş taraftarları, silah çekilecek bir taraftar değildir. Emniyet güçlerinden bu konuda daha hassas ve anlayışlı olmalarını bekliyoruz ve bu olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.

Unutulmasın ki başta ülkemiz olmak üzere dünyanın her noktasında taraftarımızın yanındayız. Olaylardan etkilenen taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir