Bakan Yerlikaya’dan terörle mücadele mesajı: Teröristlere dünyayı dar ediyoruz

Bakan Yerlikaya’nın açıklamaları şöyle; İlk önce Alim kardeşimizin yanına gitti. Kendini çok iyi hissediyor. Ona bir sürpriz hazırladıkYaralı polisimiz Sayın Cumhurbaşkanımız ile görüştü. Erkan kardeşimizin yanına geçtik. Bugün küçük bir operasyon geçirdi, onun da gayet başarılı olduğunu öğrendik. Onun da morali çok iyi. Kahramanlarımızla gurur duyuyoruz. Bugün sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz ile birlikte Kayseri’deydik. Mikail kardeşimizin cenazesindeydik. Acımız büyük başımız sağ olsun diyoruz.

“ONLARA DÜNYAYI DAR EDİYORUZ”

Alçak hain terör hiçbir zaman başarılı olamayacak, son çırpınışları. Her noktada ama her noktada onlara dünyayı dar ediyoruz, dar etmeye devam edeceğiz. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azimle mücadele edeceğiz. Ankara’mıza tekrar geçmiş olsun diyorum. 

Süreç içerisinde arkadaşlarımız DNA testi sonucunda netleşen hain alçak teröristin kimliğini paylaştı. Netleşen her bilgiyi anında sizlerle paylaşacağız. Bu çalışmalar devam ediyor.

BİR TERÖRİSTİN KİMLİĞİ AÇIKLANDI

İçişleri Bakanlığı, Ankara’daki saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden birinin PKK/KCK üyesi Kanivar Erdal kod adlı Hasan Oğuz olduğunu açıkladı. Diğer teröristin kimlik belirleme çalışmaları devam ediyor.  İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle: 01.10.2023 tarihinde Bakanlığımıza yönelik (2) terörist tarafından düzenlenen hain saldırı girişimi, kahraman polislerimizin anında karşılık vermeleri neticesinde engellenmiş ve teröristler etkisiz hale getirilmişti. Yapılan araştırmalar ve DNA incelemesi sonucunda, teröristlerden birinin BTÖ (PKK/KCK) üyesi Kanivar Erdal kod adlı Hasan Oğuz olduğu tespit edilmiştir. Diğer teröristin kimlik belirleme çalışmaları devam etmektedir. Güvenlik birimlerimizce başlatılan soruşturma devam etmektedir. Son terörist etkisiz hale getirilinceye dek terörle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir