Erdoğan Togg’u Teslim Alırken ‘Torpil’ İsteyenlere Mesaj Yolladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, yerli otomobil Togg’un ilk iki aracını Ankara’da teslim aldı.

Yerli otomobil Togg’un ilk teslim töreni bugün Ankara’daki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşti.

Törene, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarciklıoğlu, Tuncay Özilhan, Bülent Aksu, Fuat Tosyalı, Ahmet Nazif Zorlu ile TOGG CEO’su Gürcan Karakaş katıldı.

Teslim töreninde Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’a ‘Anadolu kırmızısı ve Gemlik mavisi’ Togg T10X modeli araçlar teslim edildi.

Erdoğan, ‘2019 yılında ilk siparişi biz vermiştik. Bugün de ilk akıllı cihazı biz teslim alıyoruz‘ ifadelerini kullandı.

Araçla yaptığı kısa sürüşün ardından sorularını yanıtlayan Erdoğan, “Kamu bankalarının kredi imkanları müsaittir. Bizden torpil filan isteyenler var. Dedik; Biz torpil işine pek bakmayız…” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti: ‘Bugün milletimizin 60 yıllık hayalinin gerçeğe dönüşmesine tanıklık ediyoruz. Bu projeye iftira derecesine varan ithamlarda bulunuldu. Peki ne oldu? Tasarımı yapıldı, fabrikası kuruldu, üretildi ve satışa çıktığı ilk gün Togg sipariş rekorları kırdı. Tüm testleri alnının akıyla vermiş. Elektrikli araç testinden tek seferde geçmiş bir otomobildir. Bu vesileyle tüm babayiğitleri ve projede emeği geçen herkesi bir kez daha tebrik ediyorum.’

Ruhsatı Emine Erdoğan’a ait kırmızı Togg’un ’34 EE 2071′ olan plakası da dikkat çekti.

Aracın plakası ile ilgili sorgulama yaptığını söyleyen gazeteci Murat Ağırel, söz konusu plakanın oldukça fazla kaza geçmişi olan bir araçtan çıkma olduğunu söyledi ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir