Celal Şengör Sürekli Papyon Takmasının Gerçek Nedenini İtiraf Ederek Herkesi Şaşırttı!

Prof. Dr. Celal Şengör hem tarih konusunda engin bilgileriyle hem de tatlı-sert mizacıyla hepimizin ekranlardan tanıdığı bir isim. Son günlerde Fatih Altaylı’nın programı sırasında söylediği ‘Carl Sagan’ lafı ile gündemde olan Şengör, katıldığı YouTube programında sürekli papyon takmasının ardındaki gerçek nedeni açıkladı! 

Epey romantik olan bu neden sizi şaşırtabilir… Buyurun! ?

Prof. Dr. Celal Şengör tarih konusunda paylaştığı engin bilgileriyle ve tatlı-sert mizacıyla hepimizin ekranlardan tanıdığı, son dönemlerde sık sık gündeme gelen bir isim.

Kendisi en son birkaç gün önce Fatih Altaylı’nın sunduğu programda ağzından kaçırdığı “Carl Sagan’ı s..tir et” sözüyle sosyal medyada gündem oldu bildiğiniz gibi.

Ekrana yansıyan görüntülerde bu sözün ardından Fatih Altaylı programı reklamlara yönlendirirken Emrah Safa Gürkan kahkahalarla gülmüştü. ?

Celal Bey bugün yine gündemde; ancak bu sefer senelerdir her ekrana çıktığında insanların dikkatini çeken renkli papyonlarına dair yaptığı açıklamayla!

KafaTV isimli YouTube kanalının konuğu olarak konuşan Şengör, “Papyonla ilk tanışmanız ne zaman?” sorusuna hiç beklenmedik bir yanıt verdi…

Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.

“Papyonla tanışmam ilkokuldaydı, sürekli takmam Oya ile evlendikten sonra.” diyerek papyonlarının asıl sebebinin 1986 yılında dünyaevine girdiği eşi Oya Hanım dolayısıyla olduğunu söyledi ve devam etti.

“Eşim Oya her yemekten geldiğimizde kravatın menü haline geldiğini ve kravatı yıkamanın gömleği yıkamaktan daha zor olduğunu söylüyordu. Lekeleri zor çıkıyordu. Dolayısıyla papyon taktım.”

Son olarak da en sevdiği papyonlarının genellikle kahverengi, sarı, yeşil gibi doğal renklerde olduğunu ve mavi rengi özellikle sevdiğini söyledi.

Pek romantik bir açıklama değil mi sizce de? ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir