Bu Sefer O İfşa Oldu: Özgür Demirtaş’ın Twitter Aboneliğinden 5 Milyon TL’ye Yakın Geliri Olduğu İddia Edildi!

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, sosyal medya fenomenlerinin harcamaları hakkında açıklamalar yaparak birçok ismi afişe etmişti. Şimdi ise Mustafa Vardalı isimli Twitter kullanıcısı, yaptığı hesaplamayla Özgür Demirtaş’ın Twitter abonelik panelinden yaklaşık 5 milyon TL kazandığını iddia etti!

Özgür Demirtaş’ı bilmeyen yoktur diye tahmin ediyoruz. Verdiği ekonomi önerileri ve tavsiyeleriyle Twitter ahalisinin uğrak noktası oldu kendisi.

Özellikle de Dilan Polat’ın lüks hayatının gündem olmasıyla Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Polat ailesini mercek altına almıştı.

Kendisi Polat ailesinin incelenmesi için çağrıda bulunan ilk isimlerden biriydi.

Göz önünde yer alan fenomenlere kaba taslak bir fatura çıkartarak “İncelensin” diyen Özgür Demirtaş, yerini Feyza Altun’a devretmişti.

Sonrasında olanlar hepimizin malumu…

Yaptığı hesaplamalarla birçok fenomenin rahatını bozan Özgür Demirtaş, büyük takipçi kitlesini Twitter’ın yeni oluşumu ‘aboneliğe’ de taşımış durumda.

Merak edenler ve bilmeyenler için Twitter (X) aboneliği nedir kısaca açıklayalım; Abonelikler, kullanıcıların en çok etkileşimde bulunan takipçilerinin platforma yaptıkları katkılar sayesinde X’ten para kazanmalarına yardımcı olmanın bir yoludur. Bir kullanıcı Abonelik teklifi sunduğunda bu kullanıcının takipçileri, onlar için özel olarak oluşturulan bonus gönderilere erişmek için kaydolabilir.

Mustafa Vardalı ise birçok kişiyi afişe eden Demirtaş’ı bu kez ifşa edilen tarafa taşıdı! Vardalı’nın iddiasına göre Özgür Demirtaş bu abonelikten 5 milyon TL’ye yakın ciro elde ediyor olabilirmiş!

Twitter Spaces yayınlarını da göz önünde bulundurdu.

Vardalı’nın yaptığı hesap bu şekilde ?

Mustafa Vardalı’nın bu açıklamalarının ardından Özgür Demirtaş, Vardalı’yı abonelikten çıkarttı.

Gelin Demirtaş’ın profiline yakından bir bakalım… Kendisi şimdiye kadar abonelere özel 133 tweet atmış.

Abonelere olan vaadi ise bu şekilde ?

Kendisinin abonelerden talep ettiği ücret ise 213 lira 40 kuruş.

Şöyle bir örnekle anlatalım. Aboneliği aktif hale getiren bir hesap, abonelere özel attığı tweetin görüntülenme sayısıyla ücretlendirme alır. Özgür Demirtaş’ın görüntüleme başına aldığı ücretin ise 350 TL olduğunu Mustafa Vardalı’dan öğrenmiştik.

Bu temsili görselde görüntülenme sayısı 136 bin. Yani eğer bu tweeti Özgür Demirtaş, atsaydı 350 x 136.000 olarak hesaplamamız gerek.

Burada kendisinin 4 Aralık’ta abonelere özel attığı tweeti görüyoruz. Tweetin o anki görüntülenme sayısı 18 bin. Bu da 18.000 x 350 TL’den 6 milyon 300 bin TL ediyor.

Ayrıca yaptığı abonelere özel Spaces yayınlarında da tıpkı Twitch’te olduğu gibi bir bağış/bahşiş sistemi var. Buradan da kendisine bir gelir geldiğini tahmin etmek pek de zor değil.

Valla ne diyelim… Para cidden sosyal medyada!

Bakalım Özgür Demirtaş bu hesap hakkında ne diyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir